SKODETTE - EDI

CZ | EN
WebSCM popis

  Charakteristika služby

  Webová aplikace WebSCM umožňuje všem registrovaným uživatelům (dodavatelům), kteří nemají vlastní EDI systém,

  • přijímat elektronické odvolávky z VW Group, tudíž i ze Škoda Auto,
  • odeslat elektronické dodací listy do VW Group,
  • tisknout dodací listy,
  • dodávku vybavit štítky (Transport Labels) s čárovým kódem

  ve shodě se standardy a doporučeními pro elektronickou komunikaci aplikovanými ve VW Group.

  Aplikace WebSCM je založena na web technologiích, takže uživateli pro využívání všech funkcionalit stačí webový prohlížeč.

  Každý registrovaný uživatel se do WebSCM může přihlásit prostřednictvím unikátního uživatelského jména a hesla na stránce www.vwgroupsupply.com.

  Příjem a základní zpracování odvolávky

  Škoda Auto odesílá odvolávky pomocí standardní EDI zprávy Global DELFOR (VDA4984) na web server, kde jsou po konverzi ukládánydo aplikace WebSCM. Po uložení je odvolávka k dispozici pro zobrazení uživateli, současně je dodavatel prostřednictvím e-mailu informován, že byla vystavena nová odvolávka. Uživatel má možnost zobrazené odvolávky třídit podle data vystavení, čísla dílů,… a v rámci vybraného třídění pak zobrazovat relevantní odvolávky.

  Vytváření a odesílání elektronického dodacího listu

  Uživatel v aplikaci WebSCM vytváří dodací list k odvolávce, kterou vybral ze seznamu vystavených odvolávek. Do dodacího listu jsou převzaty všechny "kmenové" údaje z vybrané odvolávky (např. č. dodavatele, č. dílu, závod zákazníka, složiště, …) a uživatelem jsou zadávány pouze údaje specifické pro tento dodací list (množství, datum expedice, obaly, …). Na základě vyplněných údajů je vytvořen elektronický dodací list ve formátu EDI zprávy Global DESADV (VDA4987). Zpráva je po potvrzení odeslání v aplikaci automaticky odeslána do Škoda Auto v uživatelem zvoleném termínu.

  Tisk dodacího listu a GTL štítků (Transport Labels) na dodávku

  Vygenerovaný dodací list (ve formátu VDA4939) a GTL štítky (ve formátu VDA4994) v aplikaci WebSCM jsou dle aktuálních norem a doporučení VW Group.